Úvod > O nás

O nás

Počátek historie mateřské školy ve Velkých Hošticích se datuje od roku 1937. Naše mateřská škola byla postavena v akci „Z“ tj. svépomocí v roce 1981. V roce 2009 byla provedena rekonstrukce celé budovy mateřské školy – výměna oken, oprava střechy, zateplení, nová fasáda, nové rozvody, výměna ústředního topení, úprava vnitřního interiéru. Před mateřskou školou bylo vytvořeno parkoviště, nový chodník a upravená zeleň. Mateřská škola sídlí v centru obce, je prostorná, slunná s velkou zahradou, která je umístěna mimo dosah komunikací. Mateřská škola je s celodenním provozem. Součástí mateřské školy je školní výdejna.

Zahrada je vybavena zahradním altánkem, zahradními stoly a lavicemi, dřevěnými sestavami se skluzavkou, houpačkami, lezeckou stěnou s lanovým žebříkem a pískovištěm. V roce 2016 byl opravený altán a terasa. V roce 2017 byla dokončena rekonstrukce sklepu a prostoru pod balkónem. Byl vytvořen nový hrací prostor pro děti, terénní úpravy, výsadba trávy a keříků. Zakoupení a montáž horolezecké stěny a lanové rampy. Nové lavičky a stoly. Jednotlivé třídy jsou vybaveny kvalitním dětským nábytkem, děti mají dostatek hraček, pomůcek, knih, sportovního nářadí, výtvarného materiálu. V roce 2019 byl vyroben nový stůl pro učitelky, výtvarný stůl pro děti, nové šatnové bloky. Ve třídě v přízemí je vylitá nová podlaha a zakoupený nový koberec. V roce 2020 zakoupení a montáž atrakce pro děti, opičí dráhy pro rozvoj hrubé motoriky a zručnosti dětí. V létě se uskutečnila rekonstrukce (modernizace) horního patra, která obnášela, zazdění průchozích dveří ze třídy Broučci do třídy Žabiček a nové dveře do třídy Žabiček z chodby, vylití podlahy v herně a třídě, položení nového koberce a lina. Dále byly instalovány nové posuvné dveře, dělící hernu a třídu v obou patrech. Ve třídě v prvním patře byl zakoupen nový stůl a židle pro předškoláky a také nové židle k výtvarnému stolu pro děti. Ve třídě v přízemí, byl vyroben stůl pro paní učitelky a přihrádky pro předškoláky a dále nový koutek DÍLNA (dva pracovní ponky pro rozvoj polytechnického vzdělávání). Z financí Šablony II. jsme zakoupili nový PC počítač a laserovou tiskárnu. Na zahradě MŠ mají děti nové interaktivní dřevěné auto – zmrzlinový vůz a novou dřevěnou kuchyňku s posezením.

V roce 2021 byly vykáceny staré stromy a zároveň se uskutečnila nová výsadba na zahradě MŠ. V celé budově byly instalovány venkovní žaluzie  s elektropohonem. Došlo k výměně všech interiérových dveřích a k zakoupení interaktivního 3panelu Sowička.

Průběžně se dokupují nové didaktické hračky a pomůcky do center aktivit.

Ve školním roce 2022/2023 je naplněna kapacita mateřské školy do počtu 68 dětí. MŠ navštěvují dětí, které jsou rozděleny do tří tříd podle věku. Ve dvou třídách je 28 dětí a ve třetí třídě je 12 dětí.