Drobečková navigace

Úvod > O nás > Se Sokolem do života

Se Sokolem do životaSokolík Pepík.png

 Sokol.gif

Vítejte v 8. ročníku projektu SE SOKOLEM DO ŽIVOTA, nejrozšířenější aktivity na rozvoj pohybové gramotnosti předškolních dětí. 

Těší nás, že se s velkou většinou z vás potkáváme již poněkolikáté. A máme velkou radost, že se k nám ve školním roce 2023/2024 přidá i spousta nových subjektů. Děkujeme a těšíme se, že společně budeme předškoláky motivovat k pohybu. 

Doporučujeme pravidelně sledovat webové stránky www.sesokolemdozivota.cz a také profily projektu Se Sokolem do života na sociálních sítích –Facebook a Instagram. Na YouTube kanále České obce sokolské již nyní naleznete zdarma několik metodických videí k projektu. 

Stejně jako v předchozích ročnících, tak i letos je připraveno několik materiálů.. MANUÁL K PROJEKTU (metodický průvodce ke všem činnostem). Každé ze zapojených dětí získá svůj PRACOVNÍ SEŠIT, do kterého si bude postupně v průběhu roku lepit samolepky za každý splněný úkol a PRACOVNÍ LISTY - „Pastelkami čaruj“. 
Ke všem nováčkům „doletí“ maskot projektu sokolík Pepík


METODICKÁ VIDEA ZAMĚŘENÁ NA POHYBOVÉ STEROTYPY

 

Ve spolupráci s fyzioterapeutem Tomášem Hrdým z Centra pohybové medicíny Pavla Koláře jsme pro vás připravili sérii cviků s důrazem na kvalitu držení trupu, hlavy a opory na ručičkách a nožičkách dětí. Seriál obsahuje tři videa a již nyní je naleznete zdarma na YT kanále České obce sokolské

 

Cvičení.jfif

Pohybové stereotypy pro děti ve věku 3 - 4 let.html

Pohybové stereotypy pro děti ve věku 4 - 5 let.html

Pohybové stereotypy pro děti ve věku 5 - 6 let.html

 

Projekt Se Sokolem do života je nejrozšířenější aktivitou na rozvoj pohybové gramotnosti předškoláků v České republice. Je to pro nás odměna, ale i závazek, abychom se snažili projekt neustále rozvíjet, přicházeli s novými nápady a ulehčovali tak práci rodičům, pedagogům a lektorům.